Opublikowane przez data:

Akcja „Spółdzielcze Pudełko Życia” dla mieszkańców PSM

            W dniach 11 i 12 grudnia 2018 r. Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa dostarczyła mieszkańcom informacje na temat rozpoczętej akcji „Spółdzielcze Pudełko Życia”.

           Jest to „zestaw ratunkowy”, który może przydać się każdemu, bez względu na wiek i stan zdrowia,  a przede wszystkim przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Akcja ta obok innych działań Spółdzielni jest troską o bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich mieszkańców, a w szczególności osób starszych, samotnych i chorych. To pierwsza taka inicjatywa zorganizowana przez spółdzielnię mieszkaniową w Polsce. „Pudełko Życia”, które można odbierać w administracjach PSM to plastikowy pojemnik do przechowywania w lodówce na ważne informacje, m.in.: na co chorujemy, jakie przyjmujemy leki, a także telefony do osób, które zaopiekują się naszym mieszkaniem, w przypadku ewentualnej konieczności pobytu w szpitalu. Informacje te dzięki naklejce na drzwiach lodówki mogą niejednokrotnie stać się szybko dostępną niezbędną wiedzą dla osób udzielających pomocy i ratujących życie. Wraz z dostarczoną informacją o „Pudełku Życia” zamieszczono numery telefonów, adresy, a także zakres pomocy,jakiej dane instytucje udzielają w przypadku choroby, a także w trudnych życiowych sytuacjach.

            Według otrzymanych informacji z poszczególnych administracji Spółdzielni akcja ta jak do tej pory cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, głównie osób starszych i samotnych.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony