Opublikowane przez data:

Akcja Zima 2017 w Osiedlowym Domu Kultury

Jak co roku podczas przerwy feryjnej w szkołach Osiedlowy Dom Kultury zorganizował półkolonie dla dzieci naszych spółdzielców.
Akcja Zima trwała od 16 do 27 stycznia 2017. Dzieci przebywały z nami od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15:00, bądź dłużej w zależności od programu.

Pierwszego dnia półkolonii zimowych oprócz spraw organizacyjnych i zapoznania dzieci z obowiązującymi regulaminami mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, którzy z myślą o najmłodszych przeprowadzili prelekcję interaktywną „Bezpieczne ferie”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z obowiązującymi przepisami poruszania się po drodze, a także zachowania bezpieczeństwa w domu i w sieci internetowej.
Następnie po przerwie i posiłku odbyły się zajęcia manualno-plastyczne „Bałwankowe opowieści”, podczas których tworzyliśmy swojego wymarzonego bałwanka. Nie mogło także zabraknąć czasu na spacer i lepienie bałwanków ze śniegu 🙂

We wtorek 17 stycznia wybraliśmy się do Kina Tomi na seans filmowy pt: „Królowa Śniegu 3”. Po seansie odwiedziliśmy Formownię Hotelu Wełna. Tam, pod bacznym okiem trenera braliśmy udział w treningu ogólnorozwojowym.
Po wyczerpującej dawce ruchu spacerem wróciliśmy do placówki.

Po solidnej dawce ruchu w dniu poprzednim przyszedł czas na relaks. W środę 18 stycznia po zbiórce wybraliśmy się do Groty Solnej „WYSPA SOLI” przy ul. Łaskiej spędzając tam przyjemne chwile.
Każda grupa podczas swojego pobytu mogła bawić się na „solnej plaży” lub odpoczywać i wdychać powietrze wypełnione zdrowotnymi minerałami.
Po relaksie przystąpiliśmy do zajęć plastycznych, na których każdy starał się odtworzyć sceny z filmu oglądanego dzień wcześniej w kinie. Prace były oceniane w ramach konkursu
z nagrodami.

W czwartek 19 stycznia wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Św. Jana na zajęcia manualne „Techniki lepienia z masy solnej”. Każdy z nas otrzymał odpowiednią ilość masy solnej do stworzenia swojej wymarzonej figurki.
Po zajęciach znaleźliśmy jeszcze chwilkę czasu dla relaksu, podczas którego Pani bibliotekarka czytała nam bajkowe opowieści.

Piątek 20 stycznia upłynął pod hasłem kultury i sztuki. Wybraliśmy się bowiem do zaprzyjaźnionego łódzkiego teatru Piccolo. Czas upłynął nam śpiewająco podczas spektaklu „ Urodziny Baby Jagi”.

23 stycznia w poniedziałek jak zwykle dzień rozpoczęliśmy zbiórką i sprawami organizacyjnymi. Po śniadaniu w dobrych nastrojach wzięliśmy udział w zajęciach muzycznych.
Były quizy muzyczne („Jaka to melodia”), a także zabawy ruchowe przy muzyce.
W godzinach południowych po krótkiej przerwie i posiłku wyginaliśmy śmiało ciało na zajęciach yogi.

Zwieńczeniem dnia były zajęcia plastyczno-manualne, na których tworzyliśmy maski karnawałowe. Za wykonanie najładniejszej maski czekały nagrody.

We wtorek 24 stycznia ponownie wybraliśmy się do Kina Tomi na seans filmowy pt: „Ballerina”.
Po seansie przeszliśmy do Muzeum Miasta Pabianic na zajęcia interaktywne „Witamy w Nanoświecie”. Poznaliśmy tam malutkie cząsteczki, których gołym okiem nie widać a które można spotkać w życiu codziennym. Następnie wiedzę utrwalaliśmy podczas gier i zabaw.

W środę 25 stycznia pojechaliśmy na wycieczkę do Skansenu w Nagawkach.
Tam w kawiarence pod bacznym okiem Pani kucharki i nauczycielki braliśmy udział w warsztatach „Wypiek piernika”. Piękny zapach kusił wszystkich, ale nikt nie dał się pokusie i najpierw z masy powstały piękne i wyjątkowe pierniki, które po upieczeniu były ozdabiane kolorowymi lukrami. Po pracy twórczej wybraliśmy się na wycieczkę po skansenie. Mieliśmy możliwość obejrzenia pięknych stylowych domków drewnianych, w tym kościółka. Wszystkie te budowle przywędrowały do Nagawek z województwa łódzkiego, m.in.
z Dobronia.
Odwiedziliśmy także stajnię pełną przyjaznych zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyła się przesympatyczna krowa.
Potem mieliśmy czas, aby ogrzać się przy ognisku pierząc wspólnie kiełbaski.

Wyjazd był bardzo udany. Z pewnością powrócimy tam latem 🙂

26 stycznia w czwartek wszystkich ogarnął szał kibicowania i emocji sportowych podczas turnieju w piłkarzyki „Piłka w grze”.
Było wiele drużyn międzynarodowych…..ale zwycięzca musiał być tylko jeden.
Rywalizacja była bardzo zacięta.

Po zawodach sportowych przyszedł czas na spotkanie z yogą.
Następnie tanecznym krokiem ruszyliśmy na kolejne zajęcia ruchowe.
Tym Razem nasz były półkolonista P. Filip Cybulski przybliżył nam techniki tańca JUMPSTREET.
Zajęcia były bardzo intensywne i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych milusińskich.

27 stycznia to ostatni dzień ferii zimowych. Ranek rozpoczęliśmy zbiórką i sprawami organizacyjnymi. Następnie ruszyła rywalizacja w ping-ponga.
Po przerwie przyszedł czas na podsumowanie półkolonii oraz rozdanie nagród w poszczególnych konkursach.

W powyższym programie, jaki przygotowaliśmy z myślą o naszych podopiecznych staraliśmy się zawrzeć jak najwięcej różnorodnych zajęć, zabaw, konkursów, które uczą i cieszą.
Na kolejne spotkanie wszystkich chętnych zapraszamy latem.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony