Opublikowane przez data:

Domy Kultury PSM w czasie pandemii

W wiadomościach nie ustają informacje o pandemii i problemach, jakie za sobą niesie. Niemniej jednak przez ostatni rok nauczyliśmy się z nią żyć i trzeba przyznać, że w sytuacjach kryzysowych radzimy sobie coraz lepiej.

Wychodząc naprzeciw nowym okolicznościom otworzyliśmy Domy Kultury dla wszystkich chętnych i potrzebujących kontaktu z drugim człowiekiem. Co prawda nie mamy możliwości spotykania się w placówce, ale od czego jest internet.

Ostatnie tygodnie pokazały, że ograniczenia nie istnieją. Specjalnie dla Was organizujemy spotkania i zajęcia on-line. W tych trudnych czasach jesteśmy z Wami i dla Was.

Zajęcia teatralne stanowią nie tylko wspaniałą zabawę, ale w niesamowity sposób otwierają przed dziećmi nowe możliwości. Przełamują lęki,budują poczucie własnej wartości, rozwijają wyobraźnię i intelekt, kształtują oraz pielęgnują poprawną wymowę. Teatr łączy w sobie wiele dziedzin: literaturę, muzykę, ruch sceniczny, plastykę dlatego w dobie pandemii został stworzony teatrzyk on-line ,w którym możemy wykorzystać niektóre z tych możliwości. Uczestnikami są dzieci z Teatrzyku Młodego Aktora działającego przy Domu Kultury Barak PSM. Zapraszamy do udziału chętne dzieci zamieszkujące zasoby spółdzielcze, wszystkie informacje można znaleźć pod numerem telefonu 668 836 770.

Na swoim koncie mamy już pierwsze sukcesy. W listopadzie soliści z Domów Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej brali udział w WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „REWIA TALENTÓW – MIKROFON DLA SENIORA” w Łodzi. Jest to pierwszy tego typu konkurs zrealizowany on-line.
Dzięki wytrwałości oraz ciężkiej i systematycznej pracy solistka z Osiedlowego Domu Kultury PSM, Alicja Wibig otrzymała Złoty Talent w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom doskonałych występów i wierzymy mocno, że już wkrótce posypią się kolejne nagrody na przeglądach i konkursach. Powodzenia kochani!

Niesłabnącą popularnością cieszą się zajęcia jogi. I chociaż spotkania z instruktorką Olgą Tomaszewską przeniosły się do sieci, jesteśmy zaskoczeni Waszym odzewem. Cieszymy się, że możemy dać Wam chociaż namiastkę tego co proponujemy w placówce. Liczba wyświetleń mówi sama za siebie. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie dołączył jeszcze do naszych zajęć on-line, zapraszamy. Każdy może uczestniczyć w naszych spotkaniach!

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych milusińskich, których nowa sytuacja mocno doświadczyła. Siedzenie codziennie po kilka godzin przed komputerem, z dala od rówieśników może odbić się na dzieciach negatywnie. Dlatego właśnie dla nich zorganizowaliśmy niespodziankę w postaci jogi mikołajkowej, którą poprowadziła Pani Olga.

Ogromną popularnością cieszą się zajęcia FIT prowadzone przez Kamilę Grądzką i Monikę Jarończyk. W zestawach jest cała masa ćwiczeń na różne partie ciała. Jednak w okolicach świąt dziewczyny proponują dokładniej zapoznać się z ćwiczeniami oddechowymi, które świetnie dotlenią organizm, wyciszą i uspokoją ciało, co jest szczególnie ważne w tym gorącym okresie.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy ruchowej 🙂

Kochani Seniorzy, dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie. Nie krępujcie się prosić o pomoc, w końcu po to jesteśmy by wyręczyć Was w najtrudniejszych sprawach. Rozmowy z Wami to nie praca, ale przyjemność. Pamiętajcie, że tęsknimy za Wami tak samo mocno, jak Wy za nami. Wierzymy głęboko, że Nowy Rok przyniesie nam wiele dobra.
Korzystając z okazji – my, pracownicy Domów Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pragniemy złożyć wszystkim Zdrowych, Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych wiary, miłości i nadziei na lepsze jutro. Do zobaczenia wkrótce 🙂

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony