Opublikowane przez data:

„W świecie wyobraźni”, Dzień Kobiet i inne w Osiedlowym Domu Kultury

27 lutego uczestnicy zajęć „W świecie wyobraźni” przywoływali wiosnę.

Wspólnymi siłami przeczytali opowiadanie „Wiosna w lesie”, do którego chętnie stworzyli piękne, kolorowe ilustracje.

8 marca Osiedlowy Dom Kultury PSM rozkwiecił się tulipanami i żonkilami od szanownych Panów. Zrobiło się kolorowo i wiosennie. Zaś na scenie w godzinach popołudniowych z okazji Dnia Kobiet rozśpiewał się Zespół Wokalny „Pod Brzozami” w takich utworach jak: „ Za zdrowie Pań”, „Przytul, uściśnij, pocałuj”, „ Wiesz Ty co!”.

Program artystyczny swoim śpiewem uświetnili także soliści. Pani Bernadetta Micota zaśpiewała: „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Pan Seweryn Wertalski wraz z Gabrielą Gruszką uraczyli nas utworem: „Poczekaj, poczekaj”.

Duet Pani Gabrieli Gruszki oraz Ryszarda Grzelczaka zaprezentował się w utworze Marka Grechuty i Maryli Rodowicz pt: „Gaj”. Natomiast sama Pani Gabrysia wykonała utwór pt: „Chcę wyjechać na wieś”.

Zespół podziękował także Pani Jadwidze Wódce za długoletnią współpracę i śpiew w zespole.

9 marca na zaproszenie Pani Marii Wrzos-Meus – kierownika Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach, swoje prace wystawiła Grupa Fotograficzna ODK. Wernisaż nosi tytuł „Kobieta”. Wystawa ta jest kontynuacją projektu realizowanego od wielu lat, istniejącego też pod nazwą „ONA”, wystawianego cyklicznie w Osiedlowym Domu Kultury PSM przy ul. Łaskiej 46-48.
Swoje prace zaprezentowali: Barbara Goss, Joanna Kupś, Alicja Kalamańska, Iga Kaleta, Irena Maciejewska, Aldona Sobczyk oraz Krzysztof Dumka.

Zajęcia „W świecie wyobraźni” zaowocowały kolejnymi wiosennymi pracami, które od 13 marca możemy podziwiać w Małej Galerii ODK. Dzieci rozszerzały wiedzę z zakresu ornitologii – poznawały kolorowe polskie ptaki, które przedstawiały na swoich ilustracjach.

15 marca w godzinach popołudniowych gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, którzy poprowadzili prelekcję dot. bezpieczeństwa. W rozmowie główny nacisk położono na bezpieczeństwo wśród osób starszych. Funkcjonariusze przytoczyli kilka ważnych wykroczeń popełnianych na ludziach w tym przedziale wiekowym.

Głównym założeniem prelekcji było podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz wzmożenie czujności. Dzięki temu spotkaniu zainteresowani mieli również możliwość poznania dzielnicowych ze swoich regionów.

Naszymi gośćmi byli: Komisarz Mariusz Siejka – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach, mł. aspirant Piotr Dzwonnik, sierż. sztab. Aleksandra Białkowska, st. aspirant Wojciech Ćwikła, sierż. sztab. Justyna Józwik, sierż. sztab. Sławomir Krasoń, mł. aspirant Radosław Bujnowicz. Wszystkim Państwu dziękujemy za poświęcony czas i profesjonalne podejście do tematu.

22 marca mieliśmy przyjemność wysłuchać pierwszego recitalu Pana Seweryna – Sławka Wartalskiego.

Widownia sceny Osiedlowego Domu Kultury była pełna, przybyło wielu gości. Trema towarzyszyła soliście jednak poradził sobie z nią wspaniale już od pierwszego utworu: „Ay no digas”. Następnie usłyszeliśmy „Dziewczyno wina mi nalej”, „Tyrolskie tango”, „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Apasjonata”, „Kocha się raz”, „Wróć do Sorrento”, „ Kapitańskie tango”. W krótkich przerywnikach była chwila na poezję na wesoło. Pan Ryszard Grzelczak opowiedział ”Bajkę o chciwej babie, złym barszczu i mądrej misie” Lucyny Krzemienieckiej. Natomiast Pani Gabriela Gruszka wyrecytowała wiersz specjalnie napisany przez zaprzyjaźnionego instruktora Pana Marka Koszadę wraz z małżonką na tą okazję pt. „Sławek śpiewa”.

Już na sam koniec koncertu Gabrysia Gruszka wraz z Rysiem Grzelakiem wykonali utwór pt: „Gaj” Maryli Rodowicz. Oklaskom nie było końca. Atmosfera podczas koncertu wspaniała. Dobrze że to pierwszy recital Pana Sławka…czekamy na kolejne.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony