Opublikowane przez data:

eSDeKowiczki w podróży

Panie, uczestniczące w Spółdzielczym Domu Kultury, wybrały się w sobotę 10 marca na wycieczkę – niespodziankę do Łodzi. Do ostatniego momentu wiedziały jedynie, że czeka Je:

  • trochę lata,
  • „Dom ze snów” oraz
  • relaks na okrągło.

Co organizator miał w planach podając tak enigmatyczny program, etapami odkrywane było w trakcie wycieczki.
Jej pierwszym punktem okazał się być jeden z najnowocześniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. To łódzka Palmiarnia, która w latach 1999-2003 nabudowana została wokół starego obiektu. Obecnie obejrzeć można ponad 4,5 tys. okazów roślin w trzech pawilonach: śródziemnomorskim, tropikalnym i pustynnym.

Drugi punkt: „Dom ze snów”, to wystawa w Muzeum – Pałacu Herbsta, opowiadająca o dziejach rodziny magnatów bawełnianych nie tradycyjnie, ale poprzez wniknięcie w sferę prywatności, uchwycenie atmosfery i klimatu lat 20 XX wieku. Na potrzeby wystawy wnętrza wypełniono strojami, bibelotami i przedmiotami codziennego użytku przywołującymi minioną epokę. Oryginalnym komentarzem do wystawy jest teatralizowane słuchowisko, które głosami aktorów przekształca pałacowe wnętrza w scenę wyobraźni.

„Relaks na okrągło” okazał się być kręgielnią w łódzkiej Sukcesji. I tu dopiero dziać się zaczęło! Żyłka rywalizacji uczestniczek wyjazdu dała o sobie znać, więc rozgrywki w kręgle był pełne emocji, pasji, okrzyków radości, a przede wszystkim śmiechu.

Mamy nadzieję, że zdjęcia chociaż w małej części oddadzą ducha świątecznej przygody Pań z SDK.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony