Opublikowane przez data:

Ferie w Baraku 2019

Ferie zimowe zawsze wydają się za krótkie, a czas biegnie szybko. Wśród wspólnych zabaw integracyjnych dzieci poznały się i zaprzyjaźniły.

W tym roku postanowiliśmy zadbać o ducha i o ciało. Był wyjazd do Teatru i wyjścia do kina. Uczestnicy półkolonii w Baraku bawili się na trampolinach w ośrodku Saltos, wspinali się na ściance wspinaczkowej oraz grali w kręgle w łódzkiej Manufakturze. Spróbowali swoich sił w grze strategicznej „Laser game” oraz podczas zajęć cyrkowych.
Nowością tych ferii była wycieczka do papugarnii „Jack Sparrow” w Zgierzu. Hodowla tych zwierząt bardzo zaciekawiła dzieci. Możliwość dotknięcia, pogłaskania i nakarmienia zwierząt budziła wiele emocji. Ciekawostką tego mini zoo było Kakadu i wielkie Ary.

Kolejną atrakcją był wyjazd do Teatru Piccolo w Łodzi, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Skarb Kapitana Haka”. Przedstawienie opowiadało historie damy z Polski, Wandy Kowalskiej, która na podstawie znalezionego fragmentu mapy wyruszyła galeonem w daleką podróż. Załoga statku zwiedzała różne lądy i poznała zwyczaje ludzi na nich mieszkających. Przedstawienie pełne humoru i niespodziewanych zwrotów akcji spodobało się dużym i małym.

W pierwszym tygodniu ferii półkoloniści z Domu Kultury „Barak” zdobywali ściankę wspinaczkową. Jak co roku prym wiodły dziewczęta. Odwagi im nie brakowało i to one wchodziły najwyżej i na trudniejsze ścianki. Docenili je koledzy i otrzymały gromkie brawa. Po tak wielkim wysiłku regenerowaliśmy siły w McDonaldzie.

Gra w kręgle to jedna z ulubionych zabaw. Wyjazd do kręgielni „Drakula” w Manufakturze okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć kule nie zawsze trafiały do celu to zdobyte punkty cieszyły wszystkich.

Poprowadziliśmy równiej w Domu Kultury zajęcia cyrkowe. Półkoloniśmy docenili wysiłek i trud pracy w cyrku, kiedy sami mogli spróbować chodzenia po linie, poruszania się na równoważni czy jazdy na monocyklu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też sztuka żonglowania talerzami i chodzenia na szczudłach.

Kolejną atrakcją były skoki na trampolinach „Saltos” w Łodzi. Pod kierunkiem trenera dzieci wykonywały skoki i różne podniebne akrobacje. Ilość i różnorodność trampolin nie pozwoliły nikomu się nudzić.

Do pabianickiego kina Tomi wybraliśmy się dwa razy, obejrzeliśmy bajki: „Ralf Demolka” i „Lego przygoda”.
Magia kina zawsze działa i sprawia, iż historie przenoszą nas w świat naszych bohaterów. Czarny charakter Ralf wyruszył w podróż przez różne gry komputerowe, które bardzo go zmieniły. Bohaterem „Lego przygody” był Emmet, przeciętna minifigurka Lego, która ocaliła świata.
Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się konkursy plastyczne, w których można wygrać nagrodę. W tym roku podczas ferii przypadały Walentyki, konkurs na najmilszą walentynkę też cieszył się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt.

Ferie zakończyliśmy wycieczką do Łodzi na grą strategiczną „Laser Game”. Choć niektórzy byli tam po raz pierwszy, świetnie sobie poradzili. Z wypiekami na twarzach opowiadali o swych dokonaniach babciom i rodzicom.

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacje

Akcja Lato – 2019 już tuż, tuż

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony