Opublikowane przez data:

Ferie w Baraku – 2020

Ferie zimowe choć krótkie w Domu Kultury „Barak” były niezwykle intensywne, wypełnione wspólnymi zabawami i wycieczkami. Jak co roku w okresie zimowym wybraliśmy się do Teatru i kina. Uczestnicy półkolonii grali w grę laserową w łódzkiej Manufakturze, zbijali kręgle w kręgielni „Drakula” oraz bawili się w sali zabaw „Urwisowo”. Udaliśmy się też do Planetarium na seans „ Z wizytą u Pana Twardowskiego”. W czasie pomiędzy wycieczkami organizowaliśmy konkursy plastyczne i muzyczne. Dzieci chwaliły się swoimi talentami wokalnymi podczas śpiewu z karaoke i umiejętnościami tanecznymi, wykonując skomplikowane układy taneczne. Graliśmy w kalambury i wiele, wiele innych gier i zabaw.

Do Teatru „Piccolo” w Łodzi wybraliśmy się na sztukę „Doktor Nieboli”. To humorystyczne przedstawienie z elementami musicalu, w planie żywym, z wykorzystaniem lalek spodobało się wszystkim. Zwierzęta podobnie jak ludzie, bywają chore i smutne. Jest jednak taki niezwykły, dobry Doktor Nieboli, który rozumie mowę zwierząt i potrafi im pomóc. Wyrusza w niebezpieczną podróż do Afryki, żeby uratować chore zwierzęta. Jak to w bajkach bywa jest też czarny charakter – Czarny Piotr, który mu w tym przeszkadza. Dzieci z uwagą i niepokojem obserwowały trudny los chorych zwierząt, na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Zawsze najwięcej emocji towarzyszy nam podczas wycieczki na grą strategiczną „Laser Game”. Dzieci czekają i dopytują się o tę zabawę najczęściej. To gra zespołowa, a taką rywalizację pomiędzy grupami i pomiędzy dziewczętami i chłopcami, dzieci lubią najbardziej. Scenografia gry niczym z gwiezdnych wojen największe wrażenie robi na tych, którzy grają po raz pierwszy. Wyniki gry omówiliśmy podczas odpoczynku w McDonaldzie.

Tegoroczną nowością były warsztaty sizalowe, na których pod okiem instruktora wykonali groszka. Naturalny sznurek sizalowy jest bardzo plastyczny i bogata wyobraźnia dzieci dały fantastyczne efekty. Każdy zabrał swojego groszka do domu, aby pochwalić się swoim dziełem rodzicom.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Planetarium na pokaz „Z wizytą u Pana Twardowskiego”, z którego dowiedziały się zarówno o tym, kim był Pan Twardowski i jak się znalazł na Księżycu, jak również zdobyły wiedzę na temat takich zjawisk astronomicznych jak zaćmienia Słońca czy faz Księżyca. Wraz z Panem Twardowskim i jego Kogutem spacerowaliśmy po srebrnym globie poznając okolicę oraz dowiedzieliśmy się co nieco na temat gwiazd i gwiazdozbiorów.

Odwiedziliśmy salę zabaw w Ksawerowie „Urwisowo”. Bawiliśmy się na trzypiętrowym labiryncie ze skomplikowanymi przeszkodami oraz w basenie z piłeczkami. Dmuchane zabawki i zjeżdżalnie były jak zwykle najbardziej oblegane przez młodsze dzieci, a labirynt był wyzwaniem dla starszych.

Kolejną atrakcją był wyjazd do kręgielni „Drakula” w Manufakturze. Rywalizacja pomiędzy chłopcami i dziewczętami trwała do ostatniego rzutu. Młodszym pomagali starsi, a wszyscy cieszyli się ze zdobytych punktów. Po tak wielkim wysiłku regenerowaliśmy siły w McDonaldzie.

Do pabianickiego kina Tomi wybraliśmy się dwa razy. Dzieci obejrzały „Urwisa” i „Tajnych i fajnych”. Oba filmy niezwykle się spodobały. Półkoloniści swoich filmowych bohaterów uwiecznili podczas konkursu plastycznego w Domu Kultury.

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacje

Akcja Lato – 2020 już tuż, tuż

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony