Opublikowane przez data:

Piątki w Ciechocinku

W 2012 roku Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zagospodarowanie terenów zielonych w jej zasobach.

Jedna z najbardziej spektakularnych przemian, to rewitalizacja skweru rekreacyjnego na terenie Administracji Nr 5 (od wieżowców przy ul. Roweckiego, aż do ul. Gawrońskiej). Ten ogromny teren splantowano i na nowo posadzono ponad półtora tysiąca drzew i 40 tys. krzewów! Bogactwo nasadzeń jest imponujące: klony, świerki, jesiony, lipy , buki, wierzby, derenie, irgi, pęcherznice, trzmieliny, świerki, dęby, śliwy, brzozy, ligusty, jodły, cisy oraz jałowce – nie sposób wymienić wszystkich gatunków. Dzięki temu szata roślinna cieszy oko o każdej porze roku. Projektanci zadbali o różnorodność i barwność roślinnych kompozycji. Nie tylko estetyka miejsca jest ważna. Rewitalizacja wpłynęła na poprawę warunków mikroklimatycznych oraz znacznie zmniejszyła odczuwanie hałasu miejskiego.

Skwer stał się prawdziwą enklawą zieleni, uwielbianą przez mieszkańców okolicznych bloków. To właśnie Spółdzielcy nadali tej oazie nieformalną nazwę „Ciechocinek”.
Instruktorzy Spółdzielczego Domu Kultury, zakochani w najpiękniejszym pabianickim skwerze, postanowili zaprosić mieszkańców osiedli, którzy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu, na zajęcia rekreacyjne właśnie w „Ciechocinku”. Różnorodne ćwiczenia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, odbywać się będą w każdy piątek o godz. 10:00. Obowiązują zapisy telefoniczne na zajęcia – 42 215 11 09.

Gorąco zapraszamy na PIĄTKI W CIECHOCINKU 🙂

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony