Opublikowane przez data:

PIKNIK W STYLU FOLK czyli wyjazdowe rozpoczęcie sezonu fit

W pierwszą sobotę września uczestnicy zajęć fitness, prowadzonych w SDK, wybrali się w rejon Zgierza, by oficjalnie rozpocząć sezon 2020/2021.
Postawiliśmy na regionalizm i tradycję. Zwiedziliśmy zabytkową kuźnię w Dzierżąznej, gdzie można z bliska zobaczyć jak się wykuwa podkowy. Jedna powstała na naszych oczach i przywieźliśmy ją do placówki. Zawiśnie na ścianie, by przynosić szczęście wszystkim eSDeKowiczom 😉

Rozgrzane palenisko, huk młota uderzającego w kowadło, trud tej pracy – to wszystko wywołało w nas gorące emocje, bo to w dzisiejszych czasach widok niezwykle rzadko spotykany. Aby odrobinę ostudzić emocje, wybraliśmy się nad stawy w Białej, gdzie w pobliżu starego młyna zaopatrzyliśmy się w przepyszne, świeżo wędzone pstrągi – raj dla podniebienia.
Następnym punktem wycieczki była polana w środku żywicznego lasu, gdzie delektowaliśmy się swojską kiełbasą z rusztu i wspaniałym regionalnym chlebem. Przy biesiadzie towarzyszyła nam ludowa kapela, więc śpiewom i tańcom nie było końca.
Dużą atrakcją była przejażdżka wozem drabiniastym zaprzężonym w dwa przepiękne konie, a że droga była wyboista i kręta, uczestnicy zabawy co rusz wybuchali salwami śmiechu.
Wyprawa znakomicie się udała. Przepiękna pogoda sprawiła, że można było skorzystać z każdej z zaplanowanych atrakcji. Wszyscy wrócili do Pabianic w wyśmienitych humorach twierdząc, iż była to jedna z najlepszych wycieczek. Naszym „Cicero” był pan Zbigniew Hauke, namiętnie i niezmiennie zakochany w swojej „małej ojczyźnie”, Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Zgierskiej, dzięki któremu mogliśmy tyle zobaczyć, poczuć, spróbować i poznać.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony