Opublikowane przez data:

Półkolonie letnie w Osiedlowym Domu Kultury

Akcja LATO 2016 w pełni. Niemal 100 % frekwencja świadczy o potrzebie istnienia tego rodzaju wypoczynku.

Zajęcia dedykowane są w dużej mierze tym dzieciom, które na czas wakacji pozostają w domach.
Pragniemy zaoferować dzieciom możliwość uczestnictwa w ciekawych, rozwijających młode umysły i wyobraźnię zajęciach. Ćwiczenia manualno-plastyczne mają na celu rozwijanie kreatywnego myślenia. Spotkania z wolontariuszami PCK, funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji czy Straży Pożarnej uczą dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. Z kolei wycieczki krajoznawcze poszerzają wiedzę z zakresu kulturoznawstwa.

Już dwa tygodnie wakacji za nami. Do tej pory zwiedziliśmy Muzeum Fabryki w Manufakturze w Łodzi. Poznaliśmy historię zakładów Poznańskiego, zobaczyliśmy, jak wygląda droga przetwarzania bawełny – od zerwania owocu aż do tkania bawełnianych materiałów.
Podczas warsztatów mieliśmy możliwość posłuchania stukotu pracujących  krosien, mogliśmy dotknąć bawełny na każdym etapie jej produkcji oraz samodzielnie stworzyć wzór tkaniny.

Historia przetwarzania bawełny

 Taras widokowy – Manufaktura

Warsztaty – tworzenie wzoru na tkaninie

Jak co roku poruszając temat bezpieczeństwa odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji. Sierż. Aleksandra Białkowska przeprowadziła z dziećmi pogadankę, w której pojawił się temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk, bezpiecznego poruszania się po drogach czy zagrożenia w sieci internetowej.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

Wolontariusze PCK zapoznali półkolonistów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również nagrody dla kolonisty, który najlepiej przyswoił sobie wiedzę z jej zakresu. Nagrodę ufundował Polski Czerwony Krzyż.

Nauka udzielania pierwszej pomocy

Zwyciężczyni quizu z nagrodą

Nie mogło również zabraknąć ulubionych atrakcji półkolonistów – wyjazdów na basen OCEANIK w Tuszynie czy seansów w Kinie TOMI.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony