Opublikowane przez data:

Dzień Babci i Dziadka, Walentynki i inne atrakcje w ODK

1 lutego w Osiedlowym Domu Kultury obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. To święto, to upamiętnienie i wyraza ogromnego szacunku dla naszych dziadków. Któż mógłby to najlepiej wyrazić jak nie dzieci – wnukowie. Na tę okoliczność do Klubu Seniora „BRZOZA” zawitały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Pabianicach, które swym wspaniałym występem umiliły popołudniowy czas. Było wzruszenie, dużo uśmiechu i gromkie brawa.

Od 7 lutego w holu Osiedlowego Domu Kultury można oglądać nową wystawę przygotowaną przez Grupę Filatelistyczną „Kiedy Mars będzie błękitny……w poszukiwaniu drugiej Ziemi”. Zachęcamy do odwiedzania naszej placówki i oglądania.

8 lutego w Klubie Seniora „BRZOZA” odbyła się prelekcja prozdrowotna pod hasłem: „Usłysz, aby zrozumieć”. Podczas spotkania Pani Anna Szubert – Kałuża uświadomiła wszystkim, jak poważne konsekwencje niesie za sobą głuchota i w jak prosty sposób możemy zatrzymać postępującą utratę słuchu. Na zakończenie spotkania zainteresowanym Pani Monika Rodziewicz rozdała broszury z najważniejszymi informacjami na ten temat i przeprowadziła nieodpłatnie badanie.

W poniedziałek 13 lutego w Osiedlowym Domu Kultury dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 14 bawiły się na Walentynkowej Zabawie Karnawałowej. Do placówki zawitali m.in. kowboje z Dzikiego Zachodu, Spajdermeni, piękne Pocahontas, księżniczki z różnych bajek, strażacy i Indianie. O doskonały humor na parkiecie zadbał DJ Piotr. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały Panie wychowawczynie.

15 lutego już po raz drugi do Osiedlowego Domu Kultury zawitali wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy z ul. Cichej wraz z opiekunami. Artyści przedstawili sztukę „Piękna i Bestia”. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Widowisko czarowało wspaniałą scenografią i fantastycznymi strojami. Nie zabrakło również przepięknych, nastrojowych piosenek śpiewanych przez samych artystów. To popołudniowe spotkanie ze sztuką w tym wykonaniu z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Jesteśmy pełni podziwu dla tych cudownych, ciepłych i uśmiechniętych ludzi, którzy z ogromną pasją wcielają się w coraz to nowe role. Ukłony należą się również samym opiekunom, którzy wkładają mnóstwo pracy w przygotowania tak wspaniałych spotkań. Owacjom na stojąco nie było końca.

22 lutego jak na karnawał przystało Klub Seniora „Brzoza” zorganizował wieczorek taneczny dla społeczności senioralnej. Wśród gości znaleźli się Indianie, piękna „Błękitna Dama” oraz przesympatyczny żyd Icek. Śmiechu było co niemiara.

23 lutego w Galerii Osiedlowego Domu Kultury otworzyliśmy kolejną już wystawę prac Grupy Fotograficznej ODK pt: „Poszukiwania 5”. Otwarcie swoją obecnością uświetnili Członek Rady Nadzorczej Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Mencwal, Przewodniczący Rady Osiedla ADM 1 Edward Rogalewicz oraz Przewodnicząca Klubu Seniora „Brzoza” Jadwiga Wódka, Swoje prace wystawili:

od prawej – instruktor Krzysztof Dumka, Barbara Goss, Alicja Kalamańska, Joanna Kupś, Iga Kaleta, Aldona Sobczyk, Irena Maciejewska oraz Tomił Molenda.

Autorzy poszukiwali przede wszystkim w obrębie naszego miasta Pabianic. Pojawiły się także inne inspirujące miejsca uchwycone w obiektywie.
Wystawę można oglądać do końca marca. ZAPRASZAMY

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony