Opublikowane przez data:

Akcja Zima 2016 w Spółdzielczym Domu Kultury

Atrakcji dla dzieci podczas prowadzonej w Spółdzielczym Domu Kultury PSM Akcji Zima 2016 nie brakowało. Wszystkie proponowane przez placówkę zajęcia cieszyły się ogrmonym zainteresowaniem.

Pierwszy dzień ferii zimowych spędziliśmy w Teatrze „Arlekin” w Łodzi.

Obejrzeliśmy tam wesoły, pełen piosenek i zaskakujących wątków spektakl teatralny przedstawiony w planie żywym z wykorzystaniem lalek.

Atrakcją były wyjścia do pabianickiego kina „TOMI”.
W kinie byliśmy dwukrotnie. Seanse filmowe, które obejrzeliśmy to: „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa” oraz „Miskiej w Nowym Jorku.”

Dzieciaki uczestniczące w Akcji Zima z ogromnym zaangażowaniem brały udział w licznych zajęiach warsztatowych.

Ci, którzy wybrali się na zajęcia pn.: „Zostań rycerzem” do Dworu Kapituły Krakowskiej z pewnością byli mile zaskoczeni formą ich prowadzenia.
Po krótkiej prezentacji multimedialnej związanej z tematem spotkania wszyscy czynnie wzięli udział w licznych konkurencjach sprawnościowych i umysłowych; na koniec każdy został pasowany na rycerza i otrzymał stosowny dyplom.

Bardzo ciekawe były również zajęcia w pabianickim muzeum pn.: „Między pionkiem a kostką”. Podczas tych zajęć dzieci miały możliwość zagrania w przeróżne gry planszowe, zasady niektórych z nich były dość skomplikowane.


Niezmiernie interesujące i wymagające precyzji były zajęcia artystyczne ze sznurka sizalowego. W czasie zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonali zajączka z wykorzystaniem sznurka sizalowego. Wszystkie zajączki były prześliczne i z pewnością posłużą jako ozdoba podczas Świąt Wielkanocnych i nie tylko.

Braliśmy także udział w zajęciach manualnych z wykorzystaniem masy solnej.

Strzałem w dziesiątkę była zabawa klockami LEGO Minecraft na wystawie klocków LEGO w Porcie-Łódź oraz wizyta w najnowocześniejszym łódzkim Planetarium EC1 na terenie dawnej elektrowni. W czasie seansu w planetarium dzieci poznały planety układu słonecznego i gwiazdozbiory zimowego nieba.


Licznie gromadziliśmy się na zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Byliśmy w łódzkiej kręgielni”Grakula” i na basenie „Oceanik” w Tuszynie. Gościliśmy także w figloraju “Piotruś Pan” w Łodzi.

Do zobaczenia.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony