Opublikowane przez data:

Witaj przygodo, czyli drugi tydzień ferii za nami

Drugi tydzień zimowej przerwy od nauki w Spółdzielczym Domu Kultury rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Miasta Pabianic, w którym wybraliśmy się w podróż do …przyszłości i mikro wielkości! Interaktywna wystawa pt.: „Witamy w nanoświecie” i zajęcia prowadzone przez pabianickich muzealników okazały się strzałem w dziesiątkę i cieszyły ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Wtorki, już tradycyjnie, uczestnicy naszych półkolonii spędzają w kinie „Tomi”. Tym razem właściciele kina zaserwowali nam przepiękny film animowany pt.: „Balerina”.

W środę wybraliśmy się do Tuszyna. Tam właśnie znajduje się basen przyjazny dzieciom. Bezpieczny, czysty, z sympatycznymi i fachowymi pracownikami. Zabawy w wodzie i na zjeżdżalni oraz odpoczynek w dwóch jacuzzi uatrakcyjniły pobyt na kąpielisku. Każdy nasz wyjazd do Tuszyna kończy się (dosyć jałową – co trzeba przyznać) rozmową o tym dlaczego to w Pabianicach nie ma podobnego basenu.

W czwartek byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Łaskiej. Jest to miejsce, w którym młodzi ludzie są zawsze mile widzianymi gośćmi. My tę przyjazną atmosferę również odczuliśmy biorąc udział w zajęciach związanych z czytelnictwem, przygotowanych specjalnie dla nas. Skorzystaliśmy również z zaproszenia siostrzanej placówki – ODK przy ul. Łaskiej. Tam dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Solidny trening w rytm muzyki sprawił, że wszyscy roztańczonym krokiem wracali do SDK.

Piątek to ostatni dzień zimowych ferii i pożegnanie z dziećmi. Zależało nam, by nie był to smutny dzień, dlatego też zabraliśmy naszych milusińskich na wycieczkę do „Ceramilandii”. Tam dzieci poznały proces wytwarzania wyrobów ceramicznych, uczestniczyły w warsztatach plastycznych oraz skorzystały z największego w Polsce parku rozrywki.

Przez dwa zimowe tygodnie z opieki Spółdzielczego Domu Kultury skorzystało 36 dzieci. Ponieważ były pod ciągłą, troskliwą pieczą w godz. 9:00 – 15:00, rodzice i dziadkowie mogli w tym czasie spokojnie oddać się swoim obowiązkom, nie martwiąc się o to, że ich pociechom stanie się coś złego.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony