Opublikowane przez data:

Witaj przygodo, czyli pierwszy tydzień ferii za nami

W Spółdzielczym Domu Kultury pierwszy tydzień zimowych ferii był pełen wyjazdów, atrakcji i zabawy.

Rozpoczęliśmy naszą Akcję Zima treningiem na kręgielni w łódzkiej Sukcesji. Emocji było co niemiara, rywalizacja ostra a i humory wszystkim dopisywały.

Następnego dnia czekał dzieci seans w pabianickim kinie TOMI, gdzie udały się w podróż do zaczarowanej krainy „Królowej Śniegu”.

We środę, uczestnicy Akcji udali się na niebezpieczną wyprawę do Łęczycy na spotkanie z samym diabłem Borutą. O dziwo nikt nie przestraszył się diabelskiego gospodarza, wręcz odwrotnie – dzieci uznały go za sympatycznego i przyjaznego stwora.

W czwartek wylecieliśmy aż do gwiazd, a dokładniej do Planetarium EC1, gdzie dzieci poznały wygląd zimowego nieba i obejrzały film o pierwszych teleskopowych obserwacjach nieboskłonu. Nie omieszkaliśmy również zajrzeć na nowo wybudowany Dworzec Fabryczny – robi wrażenie!

Piątek, to dzień „ze sztuką na ty”. Sztuka nosiła tytuł: „Urodziny Baby Jagi” i wystawiana była w łódzkim teatrze „Piccolo”. Rozśpiewany i roztańczony spektakl pełen humoru i zabawnych sytuacji zamknął pierwszy tydzień Akcji Zima w której uczestniczyło 30 młodych spółdzielców w wieku od 7 do 12 lat.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony