Opublikowane przez data:

Ciąg dalszy Akcji Lato 2016 – początek sierpnia

Początkowe tygodnie sierpnia były także bardzo interesujące.


Pierwszego dnia sierpnia odwiedziliśmy Port lotniczy „Lublinek”. Uczestnicy wycieczki mięli możliwość odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem, obejrzeć lądowanie i start samolotu, poznać specyfikę pracy służb lotniskowych i zapoznać się z zasadami funkcjonowania lotniska.

Wizyta w „Baśniowej kawiarence” i możliwość obejrzenia baśni pt. „Kot w butach” okazała się strzałem w dziesiątkę. Baśń pokazała dzieciom, że nie można poddawać się przeciwnościom losu. Cały czas trzeba działać i szukać nowych rozwiązań. Dużo więcej można osiągnaąć sprytem i inteligencją niż bogactwem. Trzeba wierzyć w siebie, być odwaznym i mieć przyjaciół. Nie ma wtedy rzeczy niemożliwych. Lalki – marionetki, zabawne piosenki, śmieszni bohaterowie i słodki poczęstunek oczarowały dzieci.

Uczestnicy Akcji Lato wybrali się również do kina na film pt. „Epoka Lodowcowa 5 – Mocne uderzenie” oraz na zajęcia warsztatowe o tematyce przyrodniczej do Ogrodu Botanicznego i Muzeum Miasta Pabianic.

Sprawność fizyczną sprawdzaliśmy w sali zabaw „Urwisowo”, kręgielni „Grakula” i parku linowym „Arturówek”.

Ciekawostką, a zarazem żywą lekcją historii był wyjazd z dziećmi do Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi na spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Odwet-Jędrusie”. Grupa rekonstrukcyjna przybliżyła uczestnikom zarys życia polskiego partyzanta podczas II wojny światowej. Zaprezentowała stroje, które śmiałkowie założyli na swoje barki i uzbrojenie, które służyło do obrony.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony