Osiedlowy Dom Kultury

Adres

Osiedlowy Dom Kultury
Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
ul. Łaska 46/48
95-200 Pabianice
zobacz w Mapach Google

Telefon

42 215-78-56

telefon komórkowy:
508-352-324

odk@psm-pabianice.pl


Sekcje

Osiedlowy Dom Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Pabianicach od wielu już lat prowadzi działalność społeczno-wychowawczą skierowaną do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W klubach, sekcjach, zespołach każdy znajdzie coś dla siebie i odkryje swoje talenty.
Corocznie organizujemy dla dzieci szkół podstawowych AKCJĘ LATO podczas wakacji i AKCJĘ ZIMA podczas ferii zimowych.
Prowadzimy odpłatny wynajem sal na zebrania, spotkania, szkolenia, imprezy okolicznościowe.

Zapraszamy spółdzielców – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na nieodpłatne zajęcia:

 • Yoga

Poczuj głęboki relaks na poziomie ciała i umysłu. Odczuj przyjazne, samoleczące działanie dźwięków.
Wzmocnij siły samouzdrawiające własnego ciała i radość życia ćwicząc na zajęciach yogi.

 • Gimnastyka i Aerobik

Aerobik jest wspaniałą formą aktywnego wypoczynku. W jego skład wchodzi wiele rodzajów ćwiczeń, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Poprawiamy swoją kondycję, wzmacniamy układ krążenia, spalamy tkankę tłuszczową wszystko po to by lepiej się poczuć we własnym ciele.

 • Klub Podróżnika

Klub zrzesza miłośników i pasjonatów podróży w każdym wieku. Klubowicze dzielą się swoimi wspomnieniami i wrażeniami, współnie oglądając zdjęcia, pocztówki i pamiątki z podróży.

 • Tenis stołowy

Wszystkich chętnych fanów tego sportu zapraszamy na ustalenie indywidualnych terminów na spotkania przy stole do tenisa stołowego.

 • Pracownia malarstwa i rysunku

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Rozwijamy i kształtujemy uzdolnienia malarskie oraz plastyczne w różnych technikach.
Przyjdźcie – może i w Was drzemie mały Picasso.

 • Grupa Fotograficzna ODK

Wszystkich chętnych – młodzież i dorosłych wprowadzamy w magiczny świat fotografii tak, aby nie stanowił dla nas żadnych tajemnic. Efekty pracy – zdjęcia o różnej tematyce prezentujemy w Galerii GGG.

 • W świecie wyobraźni

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat. Uczymy się przez zabawę. Zajęcia ogólno-rozwojowe tj: manualno-plastyczne, rozwój wyobraźni, ćwiczenia na spostrzegawczość i pamięć, autoprezentacja „ja” – podwyższanie własnej wartości. Organizujemy konkursy, wystawy.

 • Zajęcia muzyczne

Zachęcamy dzieci i młodzież do nauki gry na instrumentach (keyboard, gitara). Zajęcia dla początkujących. Odbywają się również próby zespołów instrumentalno-wokalnych. Zespoły biorą udział w imprezach muzycznych organizowanych w spółdzielczych domach kultury. Corocznie uczestniczą w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanych przez naszą placówkę.

 • Warsztaty rękodzielnicze

Jesteście osobami szukającymi inspiracji lub nietuzinkowych przedmiotów? Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze. Zajęcia zapowiadają dobrą zabawę i umożliwiają doskonalenie swoich umiejętności, dają możliwość odkrycia w sobie pasji do tworzenia rzeczy pięknych (zdobienie przedmiotów użytku codziennego, projektowanie i wykonywanie biżuterii, kartek okolicznościowych, malowanie na szkole, tworzenie witraży…). Zajęcia dedykowane dzieciom powyzej 10 roku życia.

 • Historia na wesoło

Organizujemy pomoc w nauce historii z zakresu szkoły podstawowej.

 • Sekcja turystyki i kultury

Jesteś miłośnikiem kina, teatru? Lubisz aktywnie spędzać czas? W sekcji turystyki i kultury znajdziesz coś dla siebie.

 • Nordic walking – spacerujemy z kijkami

Zapraszamy osoby, które chcą poprawić swoją kondycję. Treningi nie są intensywne, ćwiczymy tak aby sprawiało nam to przyjemność, dotleniało organizm i poprawiało sprawność fizyczną. Proponujemy zajęcia w grupach lub indywidualnie.

 • Koło filatelistów, numizmatyków, kolekcjonerów

Spotkania starszych i młodszych filatelistów, numizmatyków, kolekcjonerów kart telefonicznych i pocztowych oraz innych hobbystów. Filateliści przygotowują tematyczne ekspozycje, które można oglądać w naszej Galerii lub holu Osiedlowego Domu Kultury.

 • Klub Seniora „Brzoza”

Zadaniem Klubu jest organizacja życia kulturalnego i rekreacyjno-wypoczynkowego emerytów i rencistów – naszych spółdzielców. Jest także społecznym ośrodkiem zainteresowań i aktywizacji ludzi starszych w środowisku ich zamieszkania. Tematyka cotygodniowych spotkań obejmuje zagadnienia dotyczące zdrowia, historii, turystyki i krajoznawstwa. Odbywają się wieczory poezji, prezentacje programów artystycznych i montaże słowno-muzyczne przygotowane przez seniorów, ale także przedszkolaków, gimnazjalistów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Członkowie Klubu Seniora pamiętają o obchodach świąt państwowych, a także o Dniu Babci i Dziadka, Dniu Matki, Dniu Seniora, spotkaniach wielkanocnych i wigilijnych. Organizowane są konkursy, wystawy, wieczorki taneczne. Zarząd Klubu proponuje również uczestnictwo w wycieczkach i piknikach.

 • Zespół wokalny „Pod Brzozami”

Zespół istnieje od 1982 roku. Członkowie zespołu przygotowują programy okolicznościowe, które są prezentowane także poza placówką – w spółdzielczych Klubach Seniora, Domach Pomocy Społecznej w Pabianicach i Łodzi. Zespół bierze udział w konkursach, przeglądach, artystycznych spotkaniach Seniorów zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia m.in. w Sieradzu, Głownie, Łasku, Łodzi i Pabianicach. Uzdolnionych wokalnie seniorów serdecznie zapraszamy do wstąpienia w progi Zespołu. Nowe twarze mile widziane.

 • Soliści: Bernadetta Micota, Alicja Wibig, Gabriela Gruszka, Seweryn Wartalski

Soliści uświetniają sowimi występami liczne spotkania organizowane przez Domy Kultury, Domy Pomoc Społecznej czy inne instytucje. Występy ciesza się ogromną popularnością. Dodatkowo Soliści biorą udział w konkursach i przeglądach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

 • Galeria sztuki dzieci

Organizujemy wystawy prezentując prace plastyczne dzieci z pracowni malarstwa i rysunku ODK.

 • Galeria ODK

Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją twórczością, niekiedy skrywaną przez długie lata, serdecznie zapraszamy do naszej Galerii Osiedlowego Domu Kultury, czas aby ujrzała światło dzienne.
Jesteśmy otwarci na promowanie początkujących autorów – malarstwo, plastyka, fotografia, rzeźba… W ramach działalności wystawienniczej swoje prace prezentowali m.in. nasi spółdzielcy: Maria Adamczyk, Leonard Barys, Janusz Boniecki, Krzysztof Dumka, Zenon Porzucek, Jan Ratajczyk, Krzysztof Ręba.

Poniedziałek:
Tenis stołowy dla dorosłych i seniorów godz. 900
„Historia na wesoło” – pomoc w nauce historii (szkoła podstawowa) godz. 1500
Warsztaty rękodzielnicze godz. 1600
„W świecie wyobraźni” godz. 1645
Gimnastyka i aerobik godz. 1700
Zajęcia radiotechniczne (II i IV poniedziałek miesiąca) godz. 1700

 

Wtorek:
Yoga godz. 1130
Tenis stołowy dla dorosłych i seniorów godz. 1400
Klub Podróżnika godz. 1500
Zajęcia muzyczne – nauka gry na instrumentach godz. 1530
Koło filatelistów, numizmatyków i kolekcjonerów godz. 1600
Grupa fotograficzna ODK godz. 1700

 

Środa:
Tenis stołowy dla dorosłych i seniorów godz. 900
Tenis stołowy dla dorosłych i seniorów godz. 1400
„Historia na wesoło” – pomoc w nauce historii (szkoła podstawowa) godz. 1500
Spotkanie Klubu Seniora „Brzoza” godz. 1600
Gimnastyka i aerobik godz. 1800

 

Czwartek:
Próba Zespołu Wokalnego „Pod Brzozami” godz. 1000
Próba śpiewu – soliści godz. 1200
Tenis stołowy dla młodzieży i dorosłych godz. 1400
Pracownia malarstwa i rysunku godz. 1530
Sekcja turystyki i kultury godz. 1600
„W świecie wyobraźni” godz. 1700

 

Piątek:
Tenis stołowy dla dorosłych i seniorów godz. 900
Próba śpiewu – soliści godz. 1200
Klub podróżnika godz. 1500
Wystawy fotograficzne w Galerii ODK godz. 1600
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony