Opublikowane przez data:

FERIE NA ORLEJ ciąg dalszy

Drugi tydzień ferii to czas pełen przygód przygotowanych dla dzieci przez pracowników Spółdzielczego Domu Kultury. Z ogromną przyjemnością wszystkim o nich opowiemy.

Poniedziałek
Przednia zabawa ale i ostra rywalizacja na torach kręgielni pn.: „Król Kul” mieszczącej się w łódzkiej Sukcesji zapoczątkowała nowy tydzień półkolonii. Dodatkową atrakcją dnia był przejazd tramwajami: rozklekotanym „41”
i komfortową „17”.

Wtorek

Dzieci uwielbiają bezpośredni kontakt z przyrodą, więc takowy zapewniliśmy im w Zgierzu. Przyroda występowała w postaci kilkudziesięciu papug przeróżnych gatunków i zasiadała naszym milusińskim na ramionach i głowach. A jeszcze skrzeczała, piszczała, trzepotała, fruwała bez wytchnienia, skubała ziarenka, gumki we włosach i wszystko co zdobiło nasze ubiory. Żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać tego, co przeżyliśmy w papugarni „Jack Sparrow”.

Środa

Beztroska pluskanina na basenie „Oceanik” w Tuszynie, to stały i bardzo lubiany przez dzieci punkt naszych półkolonii.

Czwartek

Tłusty był to czwartek, w związku z czym dzień rozpoczęliśmy od pałaszowania pączusiów. Objedzeni „jak bąki” ruszyliśmy do kina „Tomi” na spotkanie z przesympatycznym byczkiem Fernando. Po seansie poszliśmy „na Grunwald”. Daleko nie było, ok. 100 metrów. Tyle co do pabianickiego Zamku.
Tam muzealnicy zorganizowali dla nas zajęcia warsztatowe pn.: „W rycerskim obozie” i wprowadzili w magiczny świat średniowiecznej Polski.

Piątek

Dzień ten spędziliśmy w największej w województwie sali zabaw, czyli w lutomierskiej „Ceramilandii”. Wielopoziomowe labirynty, kosmiczna kapsuła, dmuchany krokodyl i dżungla, trampoliny, ciuchcia, karuzela oraz wiele innych atrakcji pozwoliły zapomnieć o przykrym fakcie końca ferii i konieczności powrotu do nauki.
Na duchu podnosiła nas świadomość, że do Akcji Lato, pełnej nowych przygód, zostały zaledwie 4 miesiące;)

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony