Opublikowane przez data:

FERIE W BARAKU – 2018

Ferie zimowe już się zakończyły, ale wspominać będziemy je do lata. Rozpoczęliśmy wspólną zabawą integracyjną, która pozwoliła poznać się nawzajem. Dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz nauczyć zgodnie współpracować w grupie.


W pierwszym tygodniu ferii półkoloniści z Domu Kultury „Barak” wspinali się na ściance. W tym roku dominowały dziewczęta. To one wchodziły najwyżej i na trudniejsze ścianki. Otrzymały gromkie brawa od kolegów. Młodsi, choć nie zawsze weszli do końca, także byli zadowoleni, że udało się pokonać strach i próbowali wejść jak najwyżej.

Podczas ferii zimowych mamy okazję odwiedzić teatr. Wybraliśmy się do Teatru Piccolo w Łodzi na przedstawienie „Opowieść o prawdziwym Mikołaju”. Historia Mateusza, który wiele lat później otrzymuje swój wymarzony prezent poruszyła dzieci. Poświęcenie Mikołaja oraz sposoby dostarczenia prezentu wywoływały salwy śmiechu, a dzieci zastanawiały się czy Mateusz uwierzy Mikołajowi czy nie.

Do pabianickiego kina Tomi wybraliśmy się dwa razy, obejrzeliśmy film „Tedi i mapa skarbów”, a w drugim tygodniu ferii film „Pszczółka Maja – miodowe igrzyska”. Historię Tediego, który rusza na ratunek porwanej Sarze zaś w podróży towarzyszy mu ptak Freddy, pies i…mumia, dzieci doceniły za humor oraz trzymające w napięciu sceny akcji. Wiele uśmiechów wzbudziły też szalone i zabawne perypetii najsłynniejszej pszczółki świata. Tym razem Maja i Gucio wzięli udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych.

Odwiedzili nas też Policjanci. Odbyły się warsztaty na temat bezpieczeństwa w domu, w szkole i na ulicy, zasad zachowania podczas spotkania z nieznajomym oraz zimowych zabaw na śniegu.

Zorganizowaliśmy wycieczką do Łodzi na grą strategiczną „Laser Game”. To jedna z ulubionych gier. W specjalnej zbroi ze światełkami i laserowym pistoletem dwie drużyny starają się zdobyć jak najwięcej punktów, a jak najmniej stracić. Ciemne pomieszczenie, laserowe światła i scenografia zabawy przypominają gwiezdne wojny. 

Półkoloniści z Domu Kultury „Barak” odwiedzili jedną z największych sal zabaw w Łodzi „Piotruś Pan”.Wielkość sali i ilość atrakcji robi wrażenie. Duża ilość pomostów, ścian do wspinania i zjeżdżali podobała się wszystkim. Najbardziej oblegany był basen z piłeczkami oraz chatka z piernika.

Tłusty czwartek obchodziliśmy tradycyjnie jedząc pyszne pączki. Rekordu nie pobiliśmy, ale niektórzy zjedli bardzo dużo 😉

Wiele emocji jak zawsze wywołała zabawa na kręgielni „Drakula” w Manufakturze. Choć kule nie zawsze trafiały w kręgle wszyscy starali się zbić ich jak najwięcej. Gra budziła emocje, a starsi dopingowali i pomagali młodszych. Po skończonej grze udaliśmy się do McDonalda, gdzie regenerowaliśmy siły.

Tegoroczne ferie zakończyły się rozdaniem dyplomów wzorowego półkolonisty.

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacje – Akcja lato 2018 już tuż, tuż.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony