Opublikowane przez data:

Ostatnie dwa tygodnie wakacji w Spółdzielczym Domu Kultury

Akcja Lato 2016 prowadzona w Spółdzielczym Domu Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej małymi kroczkami zbliża się do końca. Dzieci z zasobów Spółdzielni Nadal aktywnie i ciekawie spędzają wolny od nauki czas.


Podczas dwóch ostatnich tygodni Akcji Lato 2016 skorzystaliśmy z wielu form wypoczynku. Pływaliśmy w tuszyńskim „Oceaniku”, graliśmy w kręgle w łódzkiej Sukcesji, obejrzeliśmy film w pabianickim kinie „Tomi” pt.: „Mój przyjaciel smok” i uczestniczyliśmy w grze interaktywnej Laser Guns Arena. Zabawa wiązkami lasera sprawiła dzieciom ogromną radość.

Na zajęciach w Dworze Kapituły Krakowskiej staraliśmy się zgłębić tajniki łowieckich wycinanek i bibułowych kwiatków, a uczestniczące w zajęciach „Dzieciaki-Sadzeniaki” w Leroy Merlin sadziliśmy roślinki. Zarówno wycinanki, jak i posadzone rośliny mogliśmy zabrać do domu.

Wybraliśmy się również do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Wędrówka ścieżkami edukacyjnymi ZOO przyczyniła się do lepszego poznania świata zwierząt.

Atrakcją z pewnością było zwiedzanie największe w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO i zabawa tymi klockami w specjalnej strefie. Na Wystawie w Sukcesji wśród 100 różnych makiet zobaczyliśmy m.in: największego na świecie Titanica, figurę Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji Polski, imponującą kolekcję Star Wars, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, bohaterów filmów i bajek oraz ogromne miasteczko City i inne.

Ogromną popularnością cieszyła się wycieczka do Pałacu w Nieborowie. Tam wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pn. „Zabytki-zbytki”, która stała się prawdziwą zabawą z historią. W czasie zajęć wspólnie zwiedziliśmy pałac i park oraz zagraliśmy w kalambury. Gra pozwoliła nam utrwalić najistotniejsze wiadomości o zabytkach nieborowskich.

I to już koniec!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony