Opublikowane przez data:

Początek wakacji w Spółdzielczym Domu Kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Akcja Lato 2016 prowadzona w Spółdzielczym Domu Kultury PSM rozpoczęta. Dzieci z zasobów PSM pod bacznym okiem opiekunów aktywnie i miło spędzają czas.

Podczas dwóch pierwszych tygodni wakacji licznie gromadziliśmy się na zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Byliśmy w łódzkiej kręgielni „Grakula”, sali zabaw dla dzieci „Urwisowo” w Ksawerowie i na basenie „Oceanik” w Tuszynie. Uczestniczyliśmy w treningu strzeleckim w Klubie „Walter” oraz grach i zabawach sprawnościowych w Parku Jordanowskim.

W czasie dnia sportu w Lewitynie dzieci rozegrały mecz w piłkę nożną oraz sprawdziły swoją kondycję fizyczną bawiąc się na placu zabaw.

Tego samego dnia udało się nam uczestniczyć w „Owocowo-warzywnym pikniku rodzinnym” w ramach europejskiego programu „Warzywa i owoce w szkole”. Podczas pikniku dzieci otrzymały darmowy owocowo-warzywny poczęstunek. Brały także udział w grach zespołowych, konkurencjach sportowych i konkursach z nagrodami. Doskonale bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Ogromną popularnością cieszył się seans filmowy w kinie „Tomi” oraz spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z łódzkiego Teatru „Arlekin”.

Niezmiernie interesujące i wymagające precyzji były również zajęcia artystyczne ze sznurka sizalowego. Efektem końcowym zajęć były wykonane własnoręcznie przez dzieci wesołe marchewki.

Super atrakcją była wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prelekcji na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Kolejnym punktem wycieczki był zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi i przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Pod ziemią mięliśmy możliwość obejrzenia wyeksploatowanych komór solnych i zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym. Zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawił każdemu z uczestników niezapomniane wrażenia.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Na górę strony