Opublikowane przez data:

Tajemniczy Dolny Śląsk

29 września Spółdzielczy Dom Kultury zorganizował wycieczkę w okolice Wałbrzycha dla uczestników zajęć w klubach i sekcjach działających w placówce.

Dzięki pięknej pogodzie udało się zrealizować cały przebogaty program.

Pierwszym jego punktem było zwiedzanie starej kopalni węgla kamiennego, przekształconej w Centrum Nauki i Sztuki. Przewodnicy, którzy wcześniej w kopalni pracowali, potrafili wprowadzić zwiedzających w klimat dawniej w niej panujący i uzmysłowić nam jaka to ciężka i niebezpieczna praca.

Punkt następny – Zamek Książ. Z jego historią, legendami i tajemnicami. Przepiękny obiekt malowniczo wkomponowany w parkową zieleń. Książ nierozerwalnie wiąże się z historią rodu Hochbergów oraz z księżną Daisy – posiadaczką najdłuższego sznura pereł oraz największego bukietu kwiatów. Mąż wybudował dla Niej palmiarnię, którą również obejrzeliśmy.

Nie omieszkaliśmy zwiedzić, przylegającego do Wałbrzycha, Szczawna Zdroju. Szalenie klimatyczne miejsce, pięknie zrewitalizowane, tchnące spokojem, ze specyficznym mikroklimatem i czystym powietrzem.

Ostatnim punktem wycieczki było nocne zwiedzanie ruin zamku Grodno. W zupełnej ciemności, jedynie przy blasku niesionych pochodni, wdrapaliśmy się na górę zamkową i poznaliśmy siedzibę Piastów Śląskich, pamiętającą Bolka I. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły podziemia i eksponowane w nich narzędzia tortur. Emocje złagodziło ognisko rozpalone specjalnie dla nas na jednym z zamkowych dziedzińców.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony