Opublikowane przez data:

Wakacyjnie w domach kultury Spółdzielni

Czerwiec był szczególnym miesiącem, ponieważ nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment otwarcia placówek kulturalnych Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Był to powód do radości nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych spędzających wolny czas ze Spółdzielnią. Seniorzy cieszyli się najbardziej, bo w okresie pandemii byli szczególnie narażeni na osamotnienie. Z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli spotkania w klubach seniora, które zaowocowały wyjątkowymi występami. W program wpleciony został również element poezji w postaci czytanych wierszy.

Nie sposób także nie wspomnieć o wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej. 15 czerwca z rąk wiceprezesa Okręgu Łódzkiego PZF Andrzeja Ojrzyńskiego Osiedlowy Dom Kultury odebrał brązowy medal Sir Rowlanda Hilla – twórcy znaczka pocztowego oraz dyplom gratulacyjny. To szczególne odznaczenie zostało przyznane za popularyzację kolekcjonerstwa filatelistycznego. Przedstawicielom Polskiego Związku Filatelistów podziękował prezes Spółdzielni Wacław Przybylski oraz pracownicy placówki.

Z wielką radością domy kultury Spółdzielni przywitały wakacje. Szczególnie cieszą się dzieci, na które czeka szereg ciekawych propozycji. I choć większość zajęć będzie odbywała się stacjonarnie, każdy znajdzie coś dla siebie. Dom Kultury „Barak” przygotował warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne oraz sportowe. W harmonogramie znalazła się także poranna gimnastyka dla pań oraz joga. Seniorzy będą mogli brać udział w lekcjach języka angielskiego. Przez okres wakacji kontynuowana będzie także terapia logopedyczna.
Na sympatyków placówki przy ul. Orlej czeka szeroka oferta zajęć sportowych zarówno stacjonarnych, jak i tych na świeżym powietrzu. Na zajęciach muzycznych będą mogli spotykać się soliści. W harmonogramie znalazły się także lekcje języka angielskiego. Na kinomanów natomiast czekają wspólne wyjścia do kina. W okresie wakacji w placówce będzie działało „pogotowie językowe”. To z myślą o tych, którzy planują zagraniczny wyjazd i chcieliby poznać zwroty, by podczas podróży móc łatwiej komunikować się na lotnisku, w sklepie czy u lekarza.

W Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej będzie można uczestniczyć w zajęciach muzycznych, lingwistycznych, sportowych i plastycznych. Kadra nie zapomniała także o lubiących grać w tenisa stołowego oraz o kolekcjonerach znaczków pocztowych i monet. Na milusińskich zaś czekają nowe warsztaty geograficzne pn. „Mały turysta”.

Życzymy udanych wakacji.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony