Opublikowane przez data:

Wolny czas ze Spółdzielnią

To już niemalże rok odkąd zmagamy się z pandemią koronawirusa. Mimo przeciwności jakie stwarza i obostrzeń, domy kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej działają i realizują swój program. Zarówno dla dzieci, jaki i dla dorosłych zajęcia odbywają się przez internet. Determinacja i praca instruktorów domów kultury przynosi ogromną radość nie tylko najmłodszym spółdzielcom, ale także osobom starszym, które z powodu pandemii są „uwięzione” w domach. Dla wielu to jedyny kontakt z drugim człowiekiem i sposób na ciekawe spędzenie czasu.

Niewątpliwie wydarzeniem mijającego miesiąca było święto zakochanych. Na tą specjalną okazję dzieci z Teatrzyku Młodego Aktora wykonały karty walentynkowe pod czujnym okiem pani Magdy Wojny – Kowalskiej z Domu Kultury „Barak”. Niezwykle pomysłowe kartki walentynkowe powstały również pod kierunkiem pani Marysi Adamczyk, która na co dzień współpracuje z domami kultury Spółdzielni. Od 9 lutego z myślą o najmłodszych milusińskich prowadzi nowe zajęcia – warsztaty plastyczne, w których można brać udział korzystając z Facebooka poprzez dołączenie do grupy *eSDeKa-mila*. Tam również odbywają się inne zajęcia, które domy kultury prowadzą on-line. Wśród nich dużą popularnością cieszą się lekcje języka angielskiego prowadzone przez pana Zbyszka Niedzielskiego.

Z myślą o relaksie domy kultury zorganizowały konkurs muzyczny, który polegał na wyborze ulubionego utworu o miłości. Największą liczbę głosów otrzymała piosenka Ireny Jarockiej pt. „Kocha się raz”. Nagrodą dla uczestników konkursu była wykonanie jej w Dniu Św. Walentego przez instruktor Marka Koszadę.

Świetną formą odpoczynku i relaksu jest także ruch na świeżym powietrzu. Dlatego w harmonogramie znalazła się nowa forma aktywności fizycznej. To spacery kondycjonujące z elementami gimnastyki. Na terenie Parku Wolności spacery odbywają się w towarzystwie Moniki i Kamili ze Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Orlej. Aby dołączyć do grupy spacerowiczów wystarczy zadzwonić w każdy piątek pod numer telefonu: 508 352 291 i zapisać się na wybrany dzień następnego tygodnia.

Gorąco zachęcamy również do uczestnictwa w zajęciach: taneczne cardio i zdrowy kręgosłup prowadzonych przez panią Elżbietę Fencenloben z Domu Kultury „Barak”.

Dzięki luzowaniu kolejnych obostrzeń dotyczących pandemii znów możemy korzystać z kin i innych instytucji kultury. To ucieszyło m.in. miłośników filmów, których domy kultury Spółdzielni zaprosiły do wspólnego oglądania seansu. Kinomani po długiej przerwie wybrali się do Kina TOMI. Film pt. „Małe szczęścia” okazał się świetną okazją nie tylko do spotkania, ale także dostarczył wielu fajnych emocji i wrażeń. Wielką radość dostarczył także wyjazd na basen do Tuszyna. Pomimo reżimu sanitarnego wszyscy bawili się świetnie.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony