Opublikowane przez data:

Dzień Babci i Dziadka w ODK 2024

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu mamy możliwość podziękować naszym bliskim za ich wsparcie, pomoc, opiekę i troskę, za wspólną zabawę i przekazaną wiedzę. To również dobry moment na to by pokazać, jak wyjątkowi i ważni są dla nas. 24 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury specjalnie na tę okazję wystąpiła Nadia Reguła, która od najmłodszych lat związana jest ze sceną. Śpiewa, gra na pianinie, czyta wiersze i komponuje. Jest uczennicą programu matury międzynarodowej IBDP w IV Liceum w Łodzi, natomiast edukację muzyczną od lat pobiera w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pabianicach. Z myślą o naszych klubowych babciach i dziadkach przygotowała przepiękny montaż słowno-muzyczny opierający się na wzruszających wierszach oraz piosenkach. Jej występ wprawił seniorów w błogi nastrój i zakończył się gromkimi brawami.

Od 12 lutego w Galerii Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Łaskiej 46/48 możemy oglądać niezwykłą wystawę autorstwa Marka Magiera i Jana Jaksy. Pomysł tej interesującej wystawy zrodził się jakiś czas temu i rozwijał wraz z upływem czasu. Nasza galeria liczy 77 wyjątkowych i unikatowych eksponatów przedstawiających modele samolotów, śmigłowców, czołgów, statków, okrętów, żaglowców i budowli.
Obojga artystów cechuje wyjątkowa skromność. Pan Marek Magier modelarstwem kartonowym zajmuje się ponad 22 lata. W swojej bogatej kolekcji posiada m.in. samoloty, czołgi, okręty, statki czy budowle. Uczestniczy w konkursach modelarskich, które odbywają się corocznie w Przeciszowie, woj. małopolskie. Dwa modele Pana Marka zostały wystawione w Mistrzostwach Europy w Burgas w Bułgarii. Dzięki nim Pan Marek zdobył drugie miejsce i do domu wrócił ze srebrnym medalem.
Pan Jan to rodowity Pabianiczanin. Jego przygoda z modelarstwem rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie, kiedy to należał do kółka modelarskiego prowadzonego przez jego nauczyciela matematyki. Po wejściu w dorosłość pasja Pana Jana zeszła na dalszy plan. Praca zawodowa oraz inne obowiązki zabierały znaczną część czasu. Jednakże z chwilą przejścia na emeryturę zainteresowanie modelarstwem powróciło. W dorobku Pana Jana możemy podziwiać statki, a dokładniej żaglowce, które są jego wielką pasją.

Na otwarciu wystawy nie mogło zabraknąć kolegów naszych artystów, również modelarzy oraz Sędziego Mistrzostw Polski oraz Europy a także Mistrzostw Świata Modeli Statków i Okrętów NAVIGA, projektanta modeli plastikowych Pana Mirosława Miarki.

Od prawej: Jan Jaksa, Marek Magier, Mirosław Miarka, Sławomir Kromer.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony