Opublikowane przez data:

Popołudnie z poezją w ODK

Nie ulega wątpliwościom, iż maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Przyroda wybudzona po długim zimowym letargu, emanuje niemal wszystkimi kolorami tęczy, zapierając tym samym dech w piersi.
Ale nie samymi widokami człowiek żyje. Bywa, że trzeba zadbać również o sferę duchową. I tu z pomoc przychodzą nasi wspaniali seniorzy.

10 maja w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej odbyło się spotkanie pt.:”Popołudnie z poezją”. O dobry nastrój nas wszystkich zadbała jedna z członkiń Zespołu Wokalnego „Pod Brzozami”, Pani Alicja Kalamańska. Co prawda poszerza kręgi Zespołu od niedawna, a już dała się poznać jako wyjątkowo uzdolniona osoba. Tego dnia, wraz z przyjaciółmi przygotowała dla nas wspaniałe spotkanie. Razem z koleżanką, Janiną Mielczarek, recytowała wiersze swojego autorstwa. Nie sposób wymienić wszystkich tytułów, ale na szczególną uwagę zasługują m.in.: „Dobry los”, „Miłość”, „Samotność”, „Sen”, „Dar miłości”. Nie zabrakło również pięknych utworów wykonywanych przez Pana Ryszarda Grzelczaka, m.in. „Unchained melody”, „I like Chopin” czy chociażby „Bliska moim myślom” wykonywana w duecie z autorką wierszy, Alicją. Nie ulega wątpliwościom, iż to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

17 maja na deskach Osiedlowego Domu Kultury gościliśmy z recitalem naszą solistkę Alicję Wibig, która przygotowała dla nas prawdziwą muzyczną ucztę. Wysłuchaliśmy wspaniałych utworów znanych i lubianych artystów: „Santa Maria”, „Liberta”, „Malowany dzbanku”,” Hiszpanka”, „Milion białych róż”, „Baila Morena”. Nie zabrakło również utworów śpiewanych przez Pana Mirosława Madaja: „Nasze róże”, „Godzina piąta” czy „Będę wierny Ci” w duecie z naszą artystką. Występ możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych, jako że Pani Alicja potrafiła zaskoczyć nas nie tylko wspaniale wykonanymi piosenkami, ale również wyjątkowymi kreacjami. Bez dwóch zdań zasługuje na miano prawdziwej artystki.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony