Opublikowane przez data:

ODK znowu otwarty

Po długich miesiącach pracy on-line nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment, kiedy to otworzyliśmy drzwi naszych placówek spółdzielczych dla lubiących spędzać czas aktywnie i w dobrym towarzystwie.
Już w pierwszych dniach pojawili się miłośnicy aktywnego wypoczynku po raz kolejny udowadniając, iż wiek nie stoi na przeszkodzie w żadnej dziedzinie sportu.

Po przerwie pełna werwy i zapału wróciła grupa seniorów rozgrywając mecze w tenisa stołowego.

Długo wyczekiwana chwila, jaką było przywrócenie zajęć stacjonarnych, ucieszyła również niemałą grupę pań, które od lat ćwiczą jogę pod czujnym okiem instruktorki Pani Olgi Tomaszewskiej. Zajęcia te cieszyły się dużą popularnością od samego początku. Dziś pań chcących skorzystać z tej formy wypoczynku jest coraz więcej. Żałujemy jedynie, że ściany nie są z gumy i nie zawsze jesteśmy w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Drogie Panie dziękujemy za wyrozumiałość, wytrwałość przez te wszystkie lata oraz Waszą codzienną życzliwość i uśmiech. To on napędza nas do pracy 🙂

Z otwarcia domów kultury Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ucieszyła się również grupa naszych seniorów, która w okresie pandemii była szczególnie narażona na osamotnienie.

Za nami pierwsze wspólne spotkanie w Klubie Seniora „Brzoza”. Na tę wyjątkową okazję artyści przygotowali wyjątkowy występ. Po raz pierwszy po długiej przerwie na scenie stanęli: Alicja Wibig i Ryszard Grzelczak w duecie Animato, solista Seweryn Wartalski oraz Pani Janina Milczarek. Duet Animato wyśpiewał nam m.in. takie utwory, jak: „Tango Milonga”, „Nimfa z czarnego stawu” czy dobrze wszystkim znany utwór „Oczy czarne”. Solista Seweryn Wartalski przedstawił swoją wersję utworu „Nie daleko lasu” i „Zakochana dziewczyno”. Wśród piosenek, jakie usłyszeliśmy znalazły się również: „Hiszpanka”, „W białej ciszy powiek” czy „Przez twe oczy zielone”. W występ wpleciony został również element poezji w postaci wierszy czytanych przez panią Janinę Milczarek. Całość nagrodzono gromkimi brawami a artystom podziękowała przewodnicząca Klubu Seniora „Brzoza” Pani Wiesława Różańska rozdając im słodki upominek.

Osiedlowy Dom Kultury od kilkudziesięciu lat współpracuje z Grupą Filatelistyczną działającą w obrębie miasta Pabianic. Swoją siedzibę od niemal początku mają właśnie w naszej placówce. 15 czerwca członkowie sekcji filatelistycznej spotkali się w domu kultury przy ul. Łaskiej wraz z jego pracownikami. Gośćmi specjalnymi byli Prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wacław Przybylski oraz Grażyna Rotek – poprzedni kierownik placówki. Z rąk Wiceprezesa Okręgu Łódzkiego PZF Pana Andrzeja Ojrzyńskiego odebraliśmy brązowy medal Sir Rowlanda Hilla – twórcy znaczka pocztowego oraz dyplom gratulacyjny. To wyjątkowe odznaczenie zostało przyznane dla Osiedlowego Domu Kultury za popularyzację kolekcjonerstwa filatelistycznego. Przedstawicielom Polskiego Związku Filatelistów podziękowali Prezes PSM oraz pracownicy placówki.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony