Opublikowane przez data:

Wystawa fotograficzna, Święto Matki i inne w Klubie ODK.

23 maja w Galerii Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Łaskiej 46-48 maiło miejsce otwarcie wystawy fotograficznej. Autorem prac jest Paweł Bednarek, który z Domem Kultury związany jest od lat.

Zamiłowaniem do fotografii zaraził go jego wujo, który założył i poprowadził pierwszą grupę fotograficzną w tej placówce. To właśnie tutaj swoje pierwsze kroki w dziedzinie fotografii stawiał Pan Paweł. Upłynęło wiele czasu nim autor zdecydował pochwalić się częścią swoich zbiorów. Zdjęcia wprowadziły nas w niesamowity i tajemniczy świat owadów. Wystawę można oglądać do końca czerwca br.

W tym czasie Grupa Filatelistyczna zaprezentowała nową ekspozycję pt. „W królestwie owadów” tematycznie nawiązującą do wystawy w Galerii.

24 maja w Klubie Seniora „Brzoza” odbyły się obchody Święta Matki. Zespół Wokalny „Pod Brzozami” przygotował i piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny. Wśród gości zaproszonych pojawił się m.in. starosta Miasta Pabianic Krzysztof Habura, z Centrum Seniora Pani Kędzierskiej i Pana Edwarda Rogalewicza oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Klubów Seniora Domów Kultury PSM.

31 maja na scenie Osiedlowego Domu Kultury ze swoim pierwszym recitalem wystąpiła Pani Gabriela Gruszka. Do Klubu Seniora „Brzoza” należy od 2016 roku i od tego momentu występuje na scenie jako solistka. W swoim repertuarze ma wiele piosenek znanych i lubianych artystów.
Ja, Diana, na moście w Avigon i inne. Utwór „Gaj” Pani Gabrysia zaśpiewa w duecie z Ryszardem Grzelczakiem a „Poczekaj, poczekaj” z Sewerynem Wartalskim, solistami z Klubu Seniora „Brzoza”.
Widownia wypełniona była po brzegi. Wśród gości zaproszonych znalazła się rodzina artystki, przyjaciele, znajomi. Bisom nie było końca.

7 czerwca w klubie Seniora „Borza w cyklu SPOTKANIA ZE SZTUKĄ, wyświetlono film dokumentalny o holocauście pabianickich żydów w reżyserii Zbigniewa Gajzlera pt. „Sarid”. Bohater filmu Alexander Bartal – Bicz, mieszkający dziś w Tel Awiwie, jako jedyny z całej rodziny ocalał z wojennego piekła i postanowił o tym opowiedzieć przed kamerą.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony