Opublikowane przez data:

Dzieje się w Klubie Seniora


Wszystko co dobre prędzej czy później się kończy. Podobnie było z tegorocznymi wakacjami. Nie oznacza to jednak końca naszych spotkań w sekcjach. Przeciwnie, od września pełni werwy i zapału do pracy po wakacyjnym odpoczynku ruszyliśmy pełną parą.
Wspólnych spotkań najbardziej wyczekiwali chyba seniorzy, którzy w okresie wakacyjnym mieli przerwę i z pasją i ogromnym zapałem oddawali się pracom porządkowym na działkach.
Od 1 września ruszyły spotkania w Klubie Seniora „Brzoza” przy Osiedlowym Domu Kultury na Łaskiej. Tego dnia gościliśmy na naszej scenie trzech wspaniałych solistów z naszego domu kultury,Alicję Wibig, Halinę Binder i Ryszarda Grzelczaka, którzy przypomnieli nam wiele niezapomnianych utworów, t.j. „Tango Notturno”, „Czy to walc”, „Rysunek na szkle”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Brunetki, blondynki”, „Hiszpańska noc” czy „O sole mio”. Grzechem było by nie wspomnieć, iż nasi artyści całe wakacje pracowali w pocie czoła szlifując swoje talenty. Efekty ich pracy możemy podziwiać na naszej scenie.

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniora gościliśmy równie wspaniałych solistów z Domu Kultury BARAK, Elżbietę Borkiewicz, Elżbietę Laskowską i Henryka Gajdę, którzy wyśpiewali takie utwory, jak: „Piaskowy zamek”, „Nie warto było”, „Brzydula i rudzielec”, „Pytasz mnie co ci dam”, „Mały domek”, „Kocham cię kochanie moje”, „Taki dzień się zdarza raz”. Dziękujemy za niezapomniany występ.

15 września to dzień, który z pewnością wszystkim seniorom zapadnie w pamięć, a to za sprawą wyjątkowego występu naszej solistki Alicji Wibig. „Muzyczny kalejdoskop świata” – pod takim tytułem zostało przygotowane owo spotkanie. Przez godzinę mieliśmy możliwość zwiedzania różnych krajów dzięki utworom, jakie zostały tego dnia przedstawione. Zwiedziliśmy m.in. Hiszpanię w piosence „Baila morena”, Włochy za sprawą „Bella ciao”, „Francji w utworze „Common sava”. Na uwagę zasługiwały również piosenki z Rosji – „Podmoskiewskie wieczory”, Czech – „Malowany dzbanku” czy z Meksyku – „Mexicana”. Należy dodać, iż część piosenek została wykonana w oryginalnym języku, po hiszpańsku, rosyjsku czy czesku. Ogromne uznanie dla solistki za wkład pracy w przygotowanie do tak niezwykłego występu, jak również dla instruktora Marka Koszady za pomysł i nadzór nad przebiegiem spotkania.
Zwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania był poczęstunek dla wszystkich uczestników w postaci słodkiej lemoniady i cukierków.

10 września ruszyliśmy z nowym pomysłem na efektywne spędzanie czasu wolnego. Pomysł dotyczy osób starszych. Mowa tu o zabawie pod wdzięczną nazwą SENIOR PARTY, którą będziemy organizować raz w miesiącu. Jeśli dysponujecie Państwo wolnym czasem, taniec nie jest Wam obcy, lubicie dobrą muzykę i nawiązywanie nowych znajomości, to ta impreza jest właśnie dla Was!
Naturalnie obowiązują nas limity jeśli chodzi o ilość osób, dlatego warunkiem przyjścia na zabawę jest zapisanie się na listę. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 508 352 291.
A jeśli chodzi o pierwsze SENIOR PARTY…. najlepiej zerknąć na zdjęcia, które mówią same za siebie 🙂
Organizatorami imprezy są: Spółdzielczy Dom Kultury Orla 45 i Osiedlowy Dom Kultury Łaska 46/48.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony