Termomodernizacja 8 bloków Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Zadanie pn. „Termomodernizacja 8 bloków Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej”

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje kolejny etap prac termomodernizacyjnych przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Prace zostaną przeprowadzone na budynkach zlokalizowanych przy ulicach:

1. Łaska 96
2. 3 Maja 8
3. Piotra Skargi 80
4. 20 Stycznia 66
5. 20 Stycznia 85
6. 20 Stycznia 87
7. Mokra 5
8. Mokra 13

Ogólna wartość przedsięwzięcia: 8.645.213,01 zł brutto.

Pożyczka ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 2.936.236,00 zł brutto, wysokość umorzenia: 3.413.294,20 zł brutto.

Celem prac termomodernizacyjnych jest docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachów za pomocą wdmuchiwanej wełny mineralnej, wymiana stolarki okiennej wraz z wymianą obróbek blacharskich. Równolegle będą prowadzone prace związane z demontażem i utylizacją płyt cementowo-azbestowych, a także wykonanie opasek wokół budynków, wymiany skrzynek gazowych oraz budek lęgowych.

W wyniku realizacji zadania poprawi się komfort życia mieszkańców budynków oraz zmniejszy się oddziaływanie na środowisko poprzez redukcję gazów i pyłów emitowanych do powietrza w wyniku spalania węgla kamiennego służącego dla potrzeb użytkowych mieszkańców.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! Call Now Button
Na górę strony